น.ส.กาญจนา เทียนลาย นักวิจัยประจำสถาบันฯ พร้อมด้วย นักศึกษาปริญญาโท หลักสูตรวิจัยประชากรและสังคม จำนวน 3 ท่าน เข้าร่วมอบรม International Exchange Program under the Framework of Japan-Asia Youth Exchange Program in Science (Sakura Exchange Program In Science) ณ Graduate School of Medicine, Hokkaido University ประเทศญี่ปุ่น
![](https://ipsr.mahidol.ac.th/wp-content/uploads/2022/02/Thumb-Activities-866.jpg)